E-shop Facebook E-shop

ARGANOVÝ OLEJ

V naší nabídce se nově objevují produkty z arganového oleje. Oblíbená složka mnoha kosmetických produktů pochází z Maroka. Nikde jinde byste totiž arganovník nenašli. A protože zisk a výroba oleje je poměrně náročnou procedurou, představuje arganový olej vzácnou a cennou surovinu.

Proč je tak vzácný?

Arganové lesy  rostou v jihozápadní části Maroka . Než arganovník začne plodit, trvá to 15 let.  Na sběru arganových jader se po staletí podíleli marocké kozy. Ano, čtete dobře. Kozám totiž na arganových jadérkách chutná pouze měkká slupka, zbylou, tvrdou část vyloučí. A právě ta je pak zpracována na arganový olej.

Sběr a lisování plodů  probíhá v lokálních, marockých manufakturách, kde pracují především ženy. Právě to je n a výrobě arganového oleje sympatické -marocké ženy hrají v kosmetickém průmyslu důležitou roli. Ceny oleje bedlivě střeží, protože zisk z jeho výroby je často jejich jedinou příležitostí, jak sobě a svým dětem zajistit základní zdravotní péči a vzdělání. Arganový olej tak hraje významnou roli v jejich emancipaci. Zároveň organizovaná výroba přispívá k ochraně arganových lesů, kterým by jinak hrozilo vykácení.

A jaké účinky má arganový olej na Vaši pleť a vlasy?

Olej je přirozeným zdrojem vitaminu E, bohatý na esenciální mastné kyseliny. Je vynikajícím prostředkem,jak povzbudit a vyživit pokožku. Přestože se jedná o olej, pokožku nemastí, naopak ji zbavuje přebytečného mazu. Hodí se tak i pro pleť postiženou akné. Stejně tak prospívá i vysušené pleti, nebo pokožce poškozené od slunečního záření. Pomáhá léčit ekzémy, či zanícenou kůži a navrací pokožce rovnováhu. Urychluje hojení kůže, stejně tak je používán těhotnými ženami jako prevence proti tvorbě strií.

Svoji pověst si arganový olej získal především pro své protistárnoucí účinky. Je to přírodní antioxidant, navrací pokožce pružnost a jemně vyhlazuje vrásky.  Zanechává pleť sametově hebkou.

Dobrou službu prokazuje také poškozeným nehtům a popraskaným rtům.

Jak arganový olej prospívá  vlasům?

Marocké krásky arganovému oleji vděčí za krásné, lesklé vlasy. Vyhlazuje konečky a zabraňuje třepení vlasů. Vitamin E v oleji podporuje zdravý růst vlasů, slouží  také jako přírodní kondicionér. mytí vlasů arganovým šampónem prospívá především vysušeným, polámaným , nebo často barveným vlasům.

Pár kapek arganového oleje usnadňuje úpravu účesu, stačí jej vetřít prsty do suchých vlasů.

Někdo používá arganový olej na vlasy přes noc jako masku - stačí po umytí nanést olej od kořínků po konečky, zabalit do ručníku a ponechat do rána, nebo alespoň několik hodin. Vlasy pak umyjte šampónem a opláchněte studenou vodou -docílíte tak lépe jejich lesku.