E-shop Facebook E-shop

JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT ALEPPSKÉ MÝDLO

Jednotlivé druhy mýdel se od sebe liší obsahem vavřínového oleje

Aleppské mýdlo představuje velice univerzální prostředek, který dokáže řešit nejeden kosmetický problém. Vyrábí se čistě na přírodní bázi podle tisíce let staré receptury. Neobsahuje tedy žádné konzervanty, barviva, ani syntetické parfémy. Podstatnou část složení tvoří olivový a vavřínový olej, díky kterým účinně vyživuje a zároveň čistí pokožku. Proto aleppské mýdlo vyhovuje všem tipům pleti a lze jej použít na mytí pokožky obličeje i těla. Příznivě působí na také na vlasové kořínky a pokožku hlavy. Zároveň je vhodné pro alergiky a osoby trpící lupénkou. Jeho složení vyhovuje i nejvyšším nárokům citlivé dětské pokožky.

Zdá se tedy, že s aleppským mýdlem nemůžete při nákupu udělat chybu. Přesto je třeba při výběru dát pozor na několik faktorů:

Především je třeba se vyvarovat nákupu laciných a nekvalitních napodobenin. Pravé aleppské mýdlo má hnědou až zeleno-hnědou barvu, kterou udávají olivové a vavřínové oleje. Ne vždy lze spolehlivě určit, kolik procent vavřínového oleje mýdlo obsahuje. V zásadě platí, že čím více vavřínu mýdlo obsahuje, tím má tmavší barvu. Vavřín je také charakteristický jemnou, příjemnou vůní. Po rozkrojení by barva mýdla měla být stále v zemitých odstínech. Pokud dosahuje odstínu smaragdu, jedná se o mýdlo nekvalitní a nedostatečně uzrálé.

Cenu mýdla udává procento vavřínového oleje. Neznamená to však, že čím více vavřínu, tím je pro mýdlo zrovna pro vaši pokožku tím nejvhodnějším. Někdy jsou do mýdla přidávány také vonné esence, i ty však musí být pouze na přírodní bázi. Kromě zmíněných olejů má mýdlo z Aleppa ještě jednu cennou složku, tzv. aleppský prach. Jedná se o jíl, který se účinky podobá jílu z Mrtvého moře, a rovněž má cenné léčivé účinky pro pokožku i vlasy.

5%

Toto mýdlo je vhodné především pro osoby s velmi suchou kůží či s poškozenými, suchými vlasy. Vysoký podíl olivového oleje má výrazné vyživující účinky. Po použití mýdla pokožka zůstává dlouho vláčná. Mýdlo má přírodní, zemitou vůni.

13%

Vyšší podíl vavřínového oleje přispívá k antiseptickým účinkům mýdla. Je vhodný spíše pro sušší typ pokožky a pro osoby potýkající se s lupy

20%

Vhodné pro všechny tipy pokožky včetně mytí těla a vlasů. Při výběru mýdla se tedy řiďte tím, zda jej chcete používat např. i na mytí obličeje či vlasů, nebo zda se potřebujete zbavit některých specifických problémů.

40%

Doporučuje se zejména alergikům a osobám, které trápí kožní problémy jako např. lupénka, akné nebo ekzémy. Vysoký podíl vavřínového oleje má silné dezinfekční prostředky.

NĚKOLIK TIPŮ, JAK MÝDLO VYUŽÍT:

• Na mytí vlasů. Mýdlo by však nemělo být používáno více jak 2x týdně. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje vlasy na závěr opláchnout jablečným octem. Pravidelné používání zbavuje pokožku hlavy tuku, mastí se proto pomaleji. Není tedy vhodné pro příliš suché vlasy, pro které se spíše doporučuje mýdlo s nízkým obsahem vavřínového oleje. Mýdlo zároveň slouží jako přírodní tužidlo.

• Při léčbě bodnutí hmyzu. Na ránu aplikujte suché mýdlo.

• K praní jemného prádla. Má podobné účinky jako marseillské mýdlo.

• Jako pleťová maska – nejprve obličej opláchněte studenou vodou, aby se stáhly póry, a poté aplikujte silnou vrstvu mýdla přibližně po dobu jedné minuty.

• Jako pěna na holení. Pěna z mýdla více než dobře zastoupí pěnu na holení pánské i dámské pokožky.

• K čištění ran a hojení jizev. Vavřínový olej dezinfikuje, olivový olej napomáhá k zacelování ran.

• Proti molům. Kus mýdla v šatní skříni dokáže odradit roztoče a moly.